AKTUÁLNĚ ČLÁNKY

Matthieu Lagrive na ČZ 250

matlavOriginální motocykl ČZ 250 se vrací na francouzskou půdu. Kompletně zrekonstruovaný, připraven k další práci a potěšení diváků.

Matthieu Lagrive bude první, kdo ho představí na závodním okruhu Dijon - Prenois. Několikanásobný vítěz vytrvalostních závodů mistrovství světa Endurance a závodech 600 SSP. Další, tentokrát ostrý závod absolvuje při příležitosti na IRRC v Hořicích.

Informace o průběhu této akce budeme pravidelně aktualizovat. 

Historie motocyklu

Tovární jezdci ČZ Bohumil Staša a Karel Bojer se vrací z Grand Prix 1970. V autě mají 2 speciály a mnoho náhradních dílů. Potají jedou na 24 hodin Le Mans Bol d´Or. Nemají povolení ke startu ani od továrny ani od komunistického vedení. Do České Republiky nahlásí poruchu automobilu, aby získali čas. Jsou domluveni s prodejnou motocyklů ČZ v Paříži na zapůjčení jednoho stroje pro posádku Jean Michel Hervé a Jean Prigent.

Motocykly narychlo v noci upravují pro Endurance v uličce blízko náměstí Bastily. Se speciálem z Grand Prix odstupují v noci po ujetí 101 kol z prvního místa pro poruchu elektriky. Druhý zapůjčený speciál s francouzskou posádkou dojede na 3.místě.

Paradoxně při cestě domů mají v Německu opravdu poruchu na automobilu a na hranice České Republiky je odtáhne vozidlo Bundeswehru. Nesmí přiznat že jedou z Francie.