AKTUÁLNĚ ČLÁNKY

Matthieu Lagrive na ČZ 250

matlavOriginální motocykl ČZ 250 se vrací na francouzskou půdu. Kompletně zrekonstruovaný, připraven k další práci a potěšení diváků.

Matthieu Lagrive bude první, kdo ho představí na závodním okruhu Dijon - Prenois. Několikanásobný vítěz vytrvalostních závodů mistrovství světa Endurance a závodech 600 SSP. Další, tentokrát ostrý závod absolvuje při příležitosti na IRRC v Hořicích.

Informace o průběhu této akce budeme pravidelně aktualizovat. 

Číst dál: Matthieu Lagrive na ČZ 250

Motokros motor na silnici

kuch junMíra Kuchařík - kamarád a postava závodních okruhů již pěknou řádku let. Odkojil benzínem své 3 syny ve všech možných kategoriích. V současné době vodí nejmladšího syna Petra v pionýrech RS a GP, v F veteránské na ČZ 175 Scott a v U veteránské na replice ČZ 250 Junior. A o tenhle motor půjde ČZ 250 t.980 Bočák .Motorku koupili v roce 2018 na jaře s tím že je hotová na závody.

 

  

Číst dál: Motokros motor na silnici

Branná 2017 Kolštejnský okruh

5 0Jeden z nejkrásnějších okruhů u nás. Jak tratí tak atmosférou. První ostré nasazení ex Havrdovo ČSAO 150. Pokud nebudu počítat debakl v Nepomuku, kde si lítal píst jak chtěl. Tentokrát to fakt fungovalo. Vše bylo znovu přepočítáno, přečasováno a ejhle původní klika z čz 150 točí přes 10tisíc a motor letí kolem 130 km/hod na 3 kvalty!!!

 

 

  

Číst dál: Branná 2017 Kolštejnský okruh

Příběh motorky - jak z pohádky

skot 2ČZ 175 Scott původní rám 125 ccm 2 OHC.  Věřte - nevěřte. Píše se rok 1993 a v jednom nejmenovaném městě se jedna nejmenovaná firma chystá vyklízet prostory bývalé Mototechny.

Jeden nejmenovaný pracovník je poslán do sklepních prostor na tu nejhorší práci - vykolečkovat několik desetiletí starou hromadu uhlí. Hnusná práce zabrala už polovinu šichty, když tu náhle pod hromadou uhlí vykukují řídítka. Ještě pár koleček a motorka je venku. Onen nejmenovaný pracovník není žádný znalec, leč natolik je duchaplný, že stroj, aniž by někoho jiného informoval, tzv. přetransformoval k sobě domů.

Číst dál: Příběh motorky - jak z pohádky

Podkategorie